Platshållare för logotyp för VoIP-programvara
Vocal Voip
Sömlös röstkommunikation
4.8

( 2 )

Varför Findstack är gratis?
Findstack är gratis för användare eftersom leverantörer betalar oss när de får webbtrafik och försäljningsmöjligheter. Findstack Kataloger listar alla leverantörer – inte bara de som betalar oss, så att du kan fatta ett så välgrundat köpbeslut som möjligt.
Reklaminformation: Findstack erbjuder objektiva, redaktionellt oberoende jämförelser för att hjälpa dig hitta den bästa programvaran. Vissa länkar på den här sidan är affiliate-länkar – vi kan få provision när du besöker en leverantör via våra länkar, utan extra kostnad för dig. Affiliate-relationer påverkar aldrig våra betyg, rankningar eller recensioner. Policy för offentliggörande | Metodik

Vocal Voip Omdömen — Prissättning, funktioner och den ärliga synen

Vocal Voip Översikt
Vad är Vocal Voip?

Vocal Voip är en mångsidig VoIP-lösning utformad för att möta kommunikationsbehoven hos företag av alla storlekar. Den erbjuder en omfattande uppsättning funktioner inklusive röstsamtal, videokonferenser, meddelanden och mer. Plattformen är tillgänglig via flera enheter vilket säkerställer sömlös kommunikation mellan team. Med robusta säkerhetsåtgärder och användarvänliga gränssnitt vill Vocal Voip öka produktiviteten och samarbetet.

Vocal Voip Kategorier på Findstack
Crevio Logotyp för e-handelsplattformar
Crevio
Sponsrade
5.0
(1)
Gratis plan tillgänglig
Crevio är en AI-driven plattform som driver din verksamhet medan du sover. Beskriv vad du vill se... Läs mer om Crevio
Ställ frågor om Vocal Voip
Vilken Vocal Voip är bäst för?
Hur står sig Vocal Voip i jämförelse med Quo?
Vilka är för- och nackdelarna med Vocal Voip?
Vocal Voip Produktinformation
Capabilities
API
Segmentet
Litet företag
Företag
konfiguration Moln / SaaS / Web-baserat, Desktop Mac, Desktop Windows, Mobile Android, Mobile iPhone
Utbildning Dokumentation
Språk Engelska
Vocal Voip Funktioner
Administratörsroller / behörigheter / åtkomstkontroller
AI-drivna transkriptioner / sammanfattningar / sentimentanalys
API-åtkomst/integrationer
API / webhooks / utvecklarsupport
Granskningsloggar / aktivitetsloggar
Auto Skötare
Automatisk telefonist / IVR / samtalsmeny
Stöd för botar/AI-agenter
Kalendersynkronisering / schemaläggningsintegration
Samtalsanalys / dashboards / rapportering
Samtal Barging
Nummer id
Ansvarsfriskrivning
Vår forskning är sammanställd från olika auktoritativa källor och avsedd att ge allmänna råd. Vi garanterar inte att våra förslag kommer att fungera bäst för varje användningsfall, så överväg dina unika behov när du väljer produkter och tjänster. Dela gärna din återkoppling.
Senast uppdaterad: September 13, 2026
Platshållare för logotyp för VoIP-programvara
2 Vocal Voip Omdömen
4.8 ut ur 5
Enterprise (> 1000 emp.)
April 04, 2019
 Källa
Helhetsbetyg:
5.0
AG
Verifierad granskare
Grundare
"VOIP"
Vad gillar du bäst med Vocal Voip?

Inga telefonlinjer behövs. Enkel att överföra till med bara en anknytning.

Vad ogillar du med Vocal Voip?

Det finns inga ogillanden om systemet. Bekvämt att använda.

Vilka problem löser Vocal Voip och hur gynnar det dig?

Problemlösning handlar om att kunder är upprörda och vill prata med ledningen snabbt. Det är väldigt bekvämt för chefen och oss att slå några siffror istället för att slå upp ett tiosiffrigt nummer.

Mid Market (51-1000 emp.)
Februari 27, 2019
 Källa
Helhetsbetyg:
4.5
AP
Ank P.
Mr
"VOKAL VOIP"
Vad gillar du bäst med Vocal Voip?

VOCAL VOIP erbjuder den bästa VoIP-lösningen med ett brett utbud av röst-, video-, radio- och mobila VoIP-applikationer. VOCAL VOIP ger förbättrad röstkvalitet, VoIP-interoperabilitet och säker kommunikation. Denna programvara använder webrtc för VoIP-funktioner. VOCAL VOIP är mycket skalbar, enkel att använda och ger hög prestanda. Den erbjuder lågt jitter, stöd för flerkanaligt ljud, stöd för flera ljud-/videokodeker samt ekodämpning.

Vad ogillar du med Vocal Voip?

Det finns inget att ogilla med VOCAL VOIP, men jag vill bara ge några förslag till teamet: 1) Skärmdelningsfunktionen behöver förbättras, den fungerar inte korrekt när nätverkskvaliteten är dålig. 2) Jag har haft problem med fildelning. Ibland skickas inte stora filer. 3) VOCAL VOIP borde förbättra sin kundsupport.

Vilka problem löser Vocal Voip och hur gynnar det dig?

VOCAL VOIP är en kostnadseffektiv lösning för företaget. Den erbjuder högkvalitativa ljud- och videofunktioner som du inte får från andra VoIP-tjänsteleverantörer.