Acquire.io bakgrundsoskärpa-sm
Acquire.io Live Chat Software-logotyp
Acquire.io
4.3

( 43 )

Varför Findstack är gratis?
Findstack är gratis för användare eftersom leverantörer betalar oss när de får webbtrafik och försäljningsmöjligheter. Findstack Kataloger listar alla leverantörer – inte bara de som betalar oss, så att du kan fatta ett så välgrundat köpbeslut som möjligt.
Reklaminformation: Findstack erbjuder objektiva, redaktionellt oberoende jämförelser för att hjälpa dig hitta den bästa programvaran. Vissa länkar på den här sidan är affiliate-länkar – vi kan få provision när du besöker en leverantör via våra länkar, utan extra kostnad för dig. Affiliate-relationer påverkar aldrig våra betyg, rankningar eller recensioner. Policy för offentliggörande | Metodik

Acquire.io Kommentarer: 4.3/5 — Bra val

Acquire.io Översikt
Vad är Acquire.io?

Acquire.io är en enhetlig kundtjänstplattform som tillhandahåller alla dina digitala kanaler – inklusive video, röst, chatt och surfning – i en enhetlig vy för att förbättra agenternas arbetsflöden och kundernas upplevelser. Det säkerställer anslutna konversationer över digitala kanaler. Alla kommunikationskanaler tillhandahålls i en enda vy tillsammans med vita kunddata, vilket säkerställer en mer konsekvent och tillfredsställande kundupplevelse.

Företag förvärva
År grundades 2017
Företagsstorlek 51-200 anställda
Huvudkontoret San Francisco, CA, USA
Sociala medier
Acquire.io Kategorier på Findstack
Crevio Logotyp för e-handelsplattformar
Crevio
Sponsrade
5.0
(1)
Gratis plan tillgänglig
Crevio är en AI-driven plattform som driver din verksamhet medan du sover. Beskriv vad du vill se... Läs mer om Crevio
Ställ frågor om Acquire.io
Vad är Acquire.io bäst för?
Hur står sig Acquire.io i jämförelse med Zoho SalesIQ?
Vilka är fördelarna och nackdelarna med Acquire.io?
Acquire.io Produktinformation
Capabilities
AI
API
Segmentet
Litet företag
Mid Market
Företag
konfiguration Moln / SaaS / Web-baserat, Desktop Mac, Desktop Windows, Mobile Android, Mobile iPad, Mobile iPhone
Support 24/7 (liverepresentant), chatt, e-post/hjälp, vanliga frågor/forum, kunskapsbas, telefonsupport
Utbildning Dokumentation
Språk Engelska
Acquire.io Funktioner
Agentsamarbete
Agent Performance Analytics
Ljud- och videochatt
Automatiserade svar
CRM Integration
Färdiga svar
Chattkryptering
Chatt historik
Chat Routing
Chattaggar
Chattransskriptioner
Chatöverföring
Acquire.io Media
Acquire.io videominiatyr
Acquire.io 0
Acquire.io 1
Acquire.io 2
Acquire.io 3
Acquire.io 4
Acquire.io Skärmdumpar
Acquire.io skärmdump 1
Acquire.io skärmdump 2
Acquire.io skärmdump 3
Acquire.io skärmdump 4
Acquire.io skärmdump 5
Ansvarsfriskrivning
Vår forskning är sammanställd från olika auktoritativa källor och avsedd att ge allmänna råd. Vi garanterar inte att våra förslag kommer att fungera bäst för varje användningsfall, så överväg dina unika behov när du väljer produkter och tjänster. Dela gärna din återkoppling.
Senast uppdaterad: augusti 09, 2026
Acquire.io Live Chat Software-logotyp
43 Acquire.io Omdömen
4.3 ut ur 5
Mid Market (51-1000 emp.)
December 08, 2023
 Källa
Helhetsbetyg:
5.0
Francis R. avatar
Francis R.
Supportspecialist för slutanvändare
"Få din nya chattspecialist"
Vad gillar du bäst med Acquire.io?

Överför data i chatten, vilket gör det bekvämt att använda och har bra API-stöd.

Vad ogillar du med Acquire.io?

Hittills har jag inte hittat någon anledning till ogillande, behöver använda mycket mer för att analysera detta.

Vilka problem löser Acquire.io och hur gynnar det dig?

Det ger chattsupport för alla problem. Uppmuntrar användare att använda Acquire för mindre problem, vilket ger oss mer tid att fokusera på annat arbete.

Mid Market (51-1000 emp.)
Augusti 16, 2022
 Källa
Helhetsbetyg:
5.0
PS
Prabin S.
Cx Lead
"Enkelt sätt att ansluta till dina kunder"
Vad gillar du bäst med Acquire.io?

Allt ett litet företag behöver för att ansluta via webbplatsen och förbättra kundupplevelsen.

Vad ogillar du med Acquire.io?

Uppdaterar standardmeddelandensages är svårt. Rapportering skulle kunna automatiseras för att dela månatliga insikter, opålitligt adressfält i profilavsnittet och Connet Microsoft CRM.

Vilka problem löser Acquire.io och hur gynnar det dig?

Teamledning, kunskapsbas, chatbot, chattkonversationer.

Mid Market (51-1000 emp.)
December 14, 2021
 Källa
Helhetsbetyg:
5.0
MN
Mohammad N.
Informationstekniker
"Hjälpsam marknadsföringsplattform"
Vad gillar du bäst med Acquire.io?

Plattformen är professionellt utformad och jag tyckte att de var professionella inom marknadsföringsverktyg för relationer. Alla funktioner är professionellt utformade så att kunderna enkelt kan interagera.

Vad ogillar du med Acquire.io?

Jag tyckte att nästan allt var användbart med den här plattformen, men det finns fler utrymmen att öppna upp den delen av mjukvaran för andra utvecklare att engagera sig och integrera sina appar med den som ett API.

Vilka problem löser Acquire.io och hur gynnar det dig?

Företagsvarumärkesbyggande, nystartade företag och andra tekniska affärsledningsämnen samt att få fler kunder involverade, eftersom vi kan spåra alla kunders kvalitet.

Small Business (50 eller färre anställda)
Juli 24, 2021
 Källa
Helhetsbetyg:
5.0
Asharam S. avatar
Asharam S.
Propriter
"Samsurfning spelade en avgörande roll för vår framgång under pandemin."
Vad gillar du bäst med Acquire.io?

Den andra vågen påverkade vår verksamhet, och på grund av detta kände sig vårt team lite nedstämda; även de är villiga att stödja våra slutkunder. Vi bestämde oss internt för att prova Cobrowse för att förbättra kundupplevelsen, och som tur är har Acquire denna utmärkta lösning som sömlöst passar våra behov. Dessutom går Acquires support utöver det vanliga. Jag ser ständig innovation och tillägg i systemet, miltals kvar med Acquire.

Vad ogillar du med Acquire.io?

Åh, jag ser inga nackdelar med produkten, men jag kan dela mina åsikter; att vara transparent kring prissättningen på sidan kommer att bidra mer till leadkonvertering. Jag tvekade först att skicka in information för att komma i kontakt med ert team.

Vilka problem löser Acquire.io och hur gynnar det dig?

Kundupplevelse! Förbättrade nästan 20 gånger bättre svarstid från oss, plus att vi vunnit flera affärer som vi kanske missade om vi inte använde det här verktyget.

Small Business (50 eller färre anställda)
Juli 22, 2021
 Källa
Helhetsbetyg:
5.0
Christina H. avatar
Christina H.
Grundare, vd
"Den bästa upplevelsen!"
Vad gillar du bäst med Acquire.io?

Personlig kundupplevelse och feedback-loop!

Vad ogillar du med Acquire.io?

Ingenting, det är bättre än allt jag har använt tidigare och uppdateras ständigt.

Vilka problem löser Acquire.io och hur gynnar det dig?

kundens framgång

Small Business (50 eller färre anställda)
Juli 17, 2021
 Källa
Helhetsbetyg:
5.0
Alagrand F. avatar
Alagrand F.
Grundare
"Det har varit en trevlig upplevelse att använda Acquire.io sedan ett år tillbaka."
Vad gillar du bäst med Acquire.io?

Jag gillar skärmdelningen och funktionen för ljud- och videosamtal i webbläsaren.

Vad ogillar du med Acquire.io?

Den har ingen mobilapplikation just nu

Vilka problem löser Acquire.io och hur gynnar det dig?

Vi har fler än 100 säljare som vi har utbildat i hur de använder vårt lagerhanteringssystem för säljare: Alagrand.com/Seller som använder den här produkten.

Small Business (50 eller färre anställda)
Juli 15, 2021
 Källa
Helhetsbetyg:
5.0
AG
Verifierad granskare
Grundare
"Bra för digital kundupplevelse"
Vad gillar du bäst med Acquire.io?

Superintuitivt och lätt att använda - bra kundsupport

Vad ogillar du med Acquire.io?

Ibland för många förfrågningar och aviseringar

Vilka problem löser Acquire.io och hur gynnar det dig?

Har kunnat interagera med kunder på ett modernt och digitalt sätt - även förmågan att samarbeta i realtid.

Mid Market (51-1000 emp.)
Juli 15, 2021
 Källa
Helhetsbetyg:
5.0
Mushfiq R. avatar
Mushfiq R.
Tillväxtchef
"Bra verktyg överlag som hanterar chattsidan av support och förvärv på ett utmärkt sätt"
Vad gillar du bäst med Acquire.io?

Hur väl deras verktyg uppfyllde våra supportbehov, men också våra insatser inom förvärv och lead nurturing. Acquire har inbyggd funktionalitet för webbmeddelanden och relaterad analys, vilket låter oss rikta in oss på besökare vid viktiga punkter i deras användarresa och driva dem över mållinjen.

Vad ogillar du med Acquire.io?

När vi använde Acquire hade de inte stöd för e-post i sin meddelandeplattform. Det kan dock ha ändrats.

Vilka problem löser Acquire.io och hur gynnar det dig?

Att ha ett snabbt chattgränssnitt som gjorde det möjligt för oss att hantera otroliga chattvolymer och stödja proaktiva push-meddelanden.sageför både besökare och användare. Det tjänade dessa syften riktigt bra och hjälpte oss att få insyn i prestandan hos webbdrivande meddelanden.sageär som aldrig förr.

Mid Market (51-1000 emp.)
Mar 02, 2021
 Källa
Helhetsbetyg:
5.0
Brandon H. avatar
Brandon H.
VD/VD
"Game Changer för livechatt"
Vad gillar du bäst med Acquire.io?

Den här plattformen är precis vad vi letade efter. Installations- och konfigurationsprocessen är ultralätt (enkla JavaScript-inkluderingar). Acquire gör det möjligt för vårt callcenterteam att kommunicera med medlemmar över flera domäner och upplevelsen är sömlös.

Vad ogillar du med Acquire.io?

Vi har ännu inte stött på något som orsakar problem för oss. Vi är helt nöjda med plattformen. I framtiden vore det bra om vi accepterade ytterligare anpassade datafält när en ny chatt initieras.

Vilka problem löser Acquire.io och hur gynnar det dig?

Det finns många livechattleverantörer där ute, men många av dem har en obalans mellan prissättning, funktioner och ansträngningsnivån för att integrera. Acquire täckte alla tre problem för oss.

Small Business (50 eller färre anställda)
Februari 09, 2021
 Källa
Helhetsbetyg:
5.0
AH
Andrew H.
Marknadsföring Communications Manager
"Det bästa verktyget för webbchatt!"
Vad gillar du bäst med Acquire.io?

Plattformens enkelhet. Detta är ett system som kan användas av både de minsta och största organisationerna som söker en chattlösning för webbplatsen. Som en liten organisation med enkla behov passade detta mycket bra in i vad vi letade efter.

Vad ogillar du med Acquire.io?

Ärligt talat, svårt att hitta mycket jag inte gillade. Från första mötet, till implementering och uppföljning har Acquire-teamet varit fantastiskt.

Vilka problem löser Acquire.io och hur gynnar det dig?

Som en studentförening som är van vid att studenter kommer in genom våra dörrar, behövde vi ett sätt att fortfarande betjäna våra studenter även när vårt universitets campus var stängt. Acquire gjorde just det!